Sport, turystyka, rekreacja i hobby

14 7 lipca 2022

Termobuty jeździeckie

Zima na końskim grzbiecie – w co się ubrać?

Jazda konna to jedna z tych dyscyplin sportu, którą można i warto uprawiać przez cały rok. Jednak wielu, zwłaszcza początkujących jeźdźców, zimą zostaje w domu. Wolą przeczekać niesprzyjające warunki i wrócić do swojej pasji na wiosnę. Zwykle ma to związek z brakiem odporności na niskie temperatury. Nie każdy lubi zimę, ale może warto spróbować się z nią zaprzyjaźnić, ciepło się ubrać i nie tracąc czasu, pielęgnować swoją pasję przez okrągły rok?

Co w takim razie warto mieć w swojej jeździeckiej szafie, żeby zimowa przejażdżka mogła stać się przyjemnością?
Najbardziej narażone na przemarznięcie są palce rąk i stóp oraz uszy. Ciepła opaska chroniąca uszy lub czapka mieszcząca się pod kaskiem, dobrej jakości zimowe rękawiczki i termobuty jeździeckie to te elementy w które warto zainwestować chcąc jeździć konno w zimie. Do tego ocieplana kurtka i bryczesy lub specjalne, luźniejsze, wodoodporne spodnie wierzchnie i można ruszać na podbój zimy.

Zimowy spacer na końskim grzbiecie może stać się niezapomnianą przygodą, zwłaszcza gdy pod kopytami skrzypi śnieg, konie prychają z zadowoleniem a krajobraz dookoła zamienia się w białą krainę jak z bajki.

About 

Related Articles