Sport, turystyka, rekreacja i hobby

3 29 marca 2016

Wakacje rodzinne

Organizacja wspólnych wakacji, to zadanie dla prawdziwych twardzieli. Znacznie łatwiej jest przecież wysłać dzieci na obóz, a samemu prażyć się w słońcu i popijać drinki z palemką. Jednak nie każdego rodzica satysfakcjonuje tego typu rozwiązanie.

Wycieczki rodzinne z pewnością nie należą do najprostszych.  Parafrazując znane hasło reklamowe – są dzieci, jest wydatek. To raczej oczywiste, że bez okupujących stragany maluchów, turystyka wielu miejsc w ogóle nie miałaby prawa bytu. Tak więc kwestia pierwsza – finanse.

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest organizacja. W miejscach, gdzie rozkwita turystyka masowa, należy zachować szczególną ostrożność. Wystarczy chwila nieuwagi, by z niewinnej wycieczki zrobić rasowe śledztwo, a przeciętnego rodzica zmienić w Humphreya Bogarta, czy Kojaka.

Trzecim i chyba najistotniejszym punktem, któremu należy stawić czoła, organizując wycieczkę rodzinną, jest cierpliwość. Tak, cierpliwości powinniśmy poświęcić najwięcej miejsca w naszym mentalnym bagażniku.

About 

Related Articles